Ne! zverimexům

Zverimexy a pet centra jsou jeden z  nejhorších způsobů jak si pořídit zvíře. Podporujete tímto množírny.

PROČ?

Protože:

1) Nic o zvířeti nevíte - prodavačky většinou ani nepoznají pohlaví, navíc zvířata přijedou v krabicích ze skladů velkomnožitelů, takže o žádném původu nemůže být řeč- páří se mezi sebou, v miniubikacích se nemůžou ani hnout, navíc se skupina nemění- takže se mláďata páří  s rodiči, navzájem,... To, že zvíře ve zverimexu má docela vyhovující klec neznamená, že v tomto prostředí vyrostlo- jeho domovem byly špinavé krabice plné výkalů, mnohdy bez jídla a vody, kdy se vybírají pouze ti jedinci, kteří přežili nebo nejsou moc viditelně postižení- ti druzí tam zemřou nebo jsou sežráni!! Často jsou tam přeživší zvířata mezi mrtvými tělíčky- opravdu chcete zvíře z takových podmínek?

2) Nemoci, smrt - díky podmínkám, ze kterých zvířata přišla jedinci často a brzy umírají- sice jsou ve zverimexu již v lepších podmínkách, ale v drtivé většině nemají šanci přežít, jelikož mláďata byla u matky jen chvíli, v odporných podmínkách, velkou roli hraje také nedostatek živin, genetické a jiné vady,...

3) Neschopný personál- bohužel zverimexy často zaměstnávají lidi, kteří nemají ke zvířatům pěkný vztah, a co je možná horší- neumí se o ně dostatečně postarat, jelikož nemají žádné znalosti a zkušenosti (zvířata mají nevyhovující ubikace, špatnou stravu, podmínky apod.,)

4) Ošetření- když zvíře onemocní, není mu často poskytnuta žádná péče a je pouze "nahrazeno jiným" !

5) Cena- v některých zverimexech je cena srovnatelná s cenami chovatelů, nebo dokonce i vyšší- tak po které variantě sáhnete? 

6) Za léčbu zaplatíte mnohem víc - jestli si myslíte, že koupí zvířete ze zverimexu ušetříte např. 100 Kč, je to omyl, protože v drtivé většině zaplatíte za výlohy u veterináře klidně i tisícové položky.

7) Chovatele znáte a můžete s ním cokoliv řešit - když se Vám naskytne jakýkoliv problém, máte dotazy, či chcete pomoct- chovatel je zde pro Vás, ve zverimexu nebude nikoho nic zajímat, je jim totiž jedno, zda prodali zvíře na mazlíčka nebo jako krmivo- důležitý je pro ně zisk!!

Je to Vaše volba, ale myslete na to, že tohle se opravdu všude děje, nejsou to jen "hloupé výmysly a řeči"...;)