Silver Freedom: křeček syrský: chov mláďat a druhá šance nechtěným křečkům

O nás

Zabývám se chovem syrských křečků v krátkosrsté i dlouhosrsté variantě, adopcemi křečků        "v nouzi" a v budoucnu také odchovem mláďat.

Nejsem (snad pouze prozatím) oficální chovatelskou stanicí schválenou Českým křeččím klubem, jelikož byl dočasně zastaven příjem nových členů, ale mláďata ode mě samozřejmě dostanou tzv. Výpis předků, ve kterém si můžete dohledat rodiče, prarodiče,...

Mým chovatelským cílem je perfektní péče pro křečky, poskytnutí domova křečkům v nouzi, a časem odchov pěkných, typových, zdravých a klidných mláďat, kteří budou skvělými mazlíčky pro dospělé i děti, případně na výstavy. Ráda bych také na svých stránkách předávala pravdivé fakta a informace s doporučením těm, kteří zvažují koupi zvířete ze zverimexu či bez známého původu, aby tak neudělali a pořídili si křečka se známým původem.   

K chovu syrských křečků jsem se poprvé dostala v roce 2011, kdy jsem zachránila dva sourozence, samici a samce, před usmrcením hadem. Byli to pěkní, klidní a hodní jedinci, kteří mi ukázali skutečnou a milou povahu těchto křečků.  Samec měl skořicové zbarvení, samice byla het. stříbrná šedá, z toho plyne název těchto stránkek: Silver Freedom ("stříbrná svoboda"). Fotky těchto dvou křečků si můžete prohlédnout v sekci Vzpomínáme. 

Doposud se v mém životě vystřídalo křečků několik, ale většinou to byli jen mazlíčci pro radost bez známého původu. Drtivou většinu z nich jsem totiž zachránila před špatným koncem, vzala z nepříznivých podmínek, nebo mi také dva křečci zůstali, když jsem je převážela a zájemce si pro ně nepřišel.                                                                                                                                  Bohužel se nedochovalo mnoho fotek z důvodu ztráty telefonu s paměťovou kartou, ale objeví se zde alespoň někteří. Měla jsem taktéž doma křečky na tzv. "dočasnou péči"- když se majitel nemohl z vážných (většinou zdravotních) důvodů o křečka nějakou dobu starat, nebo když křeček u mě čekal na převoz do nového domova.

Mám již zkušenosti s odchovem mláďat a hodlám se v chovu posouvat dál a dál. Již se mi bohužel také stalo, že ke mě přišla samice už nakrytá, proto byla mláďata nabídnuta k adopci. 

Nepodporuji totiž a zásadně odmítám množitele, kteří chovají křečky v nevyhovujících podmínkách, kryjí zvířata bez známého původu, mladé či nemocné, kryjí je stále opakovaně a nedodržují etický kodex. Každý, kdo chce chovat křečka by tento kodex měl znát a dodržovat!! Je třeba si uvědomit, že křeček je živý tvor jako každý jiný a má svá práva na život. 

Pokud zrovna nemáme mláďata, neváhejte mi napsat, velice ráda Vám doporučím chovatelskou stanici, či dobrého chovatele přesně podle Vašich představ :-)