Úvod

Srdečně vás vítám na těchto webových stránkách, které jsou věnované chovu syrských křečků. 

Jsme malá chovatelská stanice registrovaná pod českým křeččím klubem, tudíž všechna naše miminka dostanou průkaz původu.  

Mým chovatelským cílem je usilovat o odchov zdravých, povahově vyrovnaných a typových zvířat, která budou dělat radost jak v rodinách, tak v chovu, dále zajištění kvalitních životních podmínek křečkům, poskytnutí domova křečkům v nouzi (případně jejich záchrana z nevyhovujících podmínek) a následná adopce. 

Ráda bych také na svých stránkách předala pravdivá fakta a informace s doporučením všem lidem, kteří zvažují koupi zvířete ze zverimexu či bez známého původu, aby tak neudělali a pořídili si křečka se známým původem, popř.  nějakého adoptovali. Tato problematika je v dnešní době často přehlížená a nemělo by tomu tak být.  Všechna zvířata si zaslouží slušné zacházení, každý tvoreček má právo na pěkný, klidný život a člověk by mu tyto podmínky měl vždy zajistit.

Nepodporuji a zásadně odmítám množitele, kteří chovají zvířata v nevyhovujících podmínkách, kryjí zvířata bez známého původu, příliš mladé či nemocné, kryjí je stále opakovaně a nedodržují etický kodex. Každý, kdo chce chovat křečky by tento kodex měl znát a dodržovat! Je třeba si uvědomit, že křeček je živý tvor jako každý jiný a má svá práva na život.

Pokud nemáme mláďata k odběru, ani si u nás nevyberete křečka z adopce, neváhejte mi napsat, velice ráda Vám doporučím chovatelskou stanici, či dobrého chovatele přesně podle Vašich představ :-)

(více v sekci O Nás)